Місто Новий Розділ розташоване у східній частині Миколаївського району Львівської області за годину їзди від Львова. Чисельність населення міста – 29 тис. осіб. У підпорядкуванні Новороздільської міської ради – 2366,5 га. Місто засноване у 1953 році у зв’язку із освоєнням великого родовища сірки біля селища Розділ. Обсяги виробництва мінеральних добрив на основі сірки становили близько 800 тис. тон в рік.

Як колишнє місто добувної промисловості, місто шукає нові способи загосподарювання пост-індустріальних території та залучення нових інвесторів на територію “Сірки”. Економіка Нового Роздолу знаходиться на етапі переходу від промислової до сервісної. В 2014 році місті діяло 7 промислових підприємств. Обсяг реалізованої промислової продукції у 2014р. склав 581,7 млн. грн. (проти 574,7 млн. грн. у 2013р.), що складає 1,5% загальнообласного обсягу реалізованої промислової продукції області.

Інвестиційний клімат у Львівській області

З обсягу прямих іноземних інвестицій, які надійшли у 2014 р., більш ніж половину спрямовано у промислові підприємства області – 50,5 млн. дол. (57,1 % від загального обсягу).

Economy

Львівська область є найактивнішим регіоном, що залучає прямі іноземні інвестиції в Україні. Найбільшими інвесторами у регіоні є: Carlsberg Ukraine – власник «львівської пивоварні». «Снє́жка-Украї́на ( ТМ Sniezka) – спільне українсько-польське лакофарбове підприємство. ТОВ «Кроно-Україна», що входить до складу швейцарської групи Swiss Krono Group. Німецька LEONI розмістила один з своїх найбільших заводів із виробництва автокомплектів у Східній Європі в області. Японська компанія Fujikura (автомобільні системи) розпочала у 2015 році будівництво заводу під Львовом (сума інвестицій – 75 млд доларів).

58% земельних ресурсів Львівської області припадає на землі сільськогосподарського призначення, 25% території зайнято землями лісами, 6,1% припадає на природно-заповідні території. В області беруть свої витоки річки Західний Буг, Дністер, Сян. У гірській частині розвивається мала гідроенергетика.

Стр_16

Корисні копалини: поклади нафту, газу, горючих сланців, кам’яного вугілля, сірки, торфу, калійних та натрієвих солей. Працює 14 вугільних шахт, проводиться видобування природного газу (300 свердловин) та нафти (800 свердловин). Ліси на Львівщині займають площу 694,6 тис. га, понад 8% загальної площі лісів держави.

Країна знаходиться на 79 місці з 140країн за конкурентоспроможністю (Всесвітній економічний форум, 2015), на 96 з 189 країн у рейтингу умов для ведення бізнесу (Світовий Банк, 2014) та на 31 місці з 124 країн за розвитком людського капіталу (Всесвітній економічний форум, 2015).

Система оподаткування в Україні та інші системи, що впливають на умови ведення бізнесу в Україні, перебувають у постійній зміні. Угода про асоціацію між Європейським Союзом та Україною визначає загальний напрямок реформ в Україні. Національна рада реформ України здійснює координацію процесу реформ в країні. Місцеві громади отримують більше повноважень та можливостей у процесі децентралізації, розпочатому у 2015 р.

Організації підтримки бізнесу

В Україні та у Львові діють організації, діяльність яких спрямована на захист інтересів компаній у їх взаємодії з органами влади.