Регіон Розділля охоплює міста Жидачів, Миколаїв, Новий Розділ, Жидачівського та Миколаївського районів Львівської області.

Місто Новий Розділ розташоване у східній частині Миколаївського району Львівської області за годину їзди від Львова. Чисельність населення міста 29 тис. осіб. У підпорядкуванні Новороздільської міської ради – 2366,5 га. Місто засноване у 1953 році у зв’язку із освоєнням великого родовища сірки біля селища Розділ. Обсяги виробництва мінеральних добрив на основі сірки становили близько 800 тис. тон в рік. Як колишнє місто добувної промисловості, місто шукає нові способи загосподарювання пост-індустріальних території та залучення нових інвесторів на територію “Сірки”.

Економіка Нового Роздолу знаходиться на етапі переходу від промислової до сервісної. В 2014 році місті діяло 7 промислових підприємств. Обсяг реалізованої промислової продукції у 2014р. Склав 581,7 млн. грн. (проти 574,7 млн. грн. у 2013р.), що складає 1,5% загальнообласного обсягу реалізованої промислової продукції області.

Практично 100% загального обсягу реалізованої промислової продукції забезпечують підприємства переробної промисловості (30 %) та підприємства з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (70 %). У Новому Роздолі є багато вільних ніш для розвитку сервісів мікро, малим та середнім бізнесом.

Підприємства Розділля

 • Завод будівельних сумішей «Ceresit» компанії “Henkel Bautechnik Ukraine”. Асортимент продукції компанії налічує понад 400 найменувань.
 • Миколаївський цементний завод ПАТ “Миколаївцемент”. З 2013 року є частиною групи CRH – міжнародної компанії з виробництва будматеріалів.
 • Підприємство з виготовлення канатів, шпагату та сіток «Yulius Koh».
 • Завод з виробництва швейних виробів «Duatex». Компанія була заснована в 2006 році та виробляє дитячий та жіночий одяг. Належить данській компанії Cadeau a/s.
 • Підприємство з виготовлення гофрованого картону, паперової та картонної тари «Dunapack Packaging».
 • Фабрика з виготовлення паперу та пакування “Mondi”, спеціалізується на некрейдованому чистоцеллюлозному папері, пакувальному матеріалі та тарі, а також спеціалізованих продуктах.
 • “Кохавинська паперова фабрика” – виробництво паперу-основи для товарів санітарно-гігієнічного призначення.

 Підприємства Нового Роздолу

 • Дослідно-механічний завод «Карпати» – машинобудівне підприємтво, що виготовляє хімічне, гірничо-рудне, насосне обладнання, ємкості та резервуари для АЗС, та транспортування нафтопродуктів, запасні частини до  хімічного і гірничо-рудного обладнання.
 • Гірничо-хімічне підприємство «Сірка», що поділене на два підприємства РДГХП «Сірка», яке займається вирішенням екологічних проблем території.НДГХП «Сірка» здійснює господарську діяльність – транспортує електроенергію, газ, воду та надає послуги залізницею та транспортом. На території «Сірки» працює близько 30-ти підприємств та організацій.
 • Завод з виробництва електричного устаткування для двигунiв i транспортних засобiв «ODW-Elektrik», зараз на підприємстві працює більше 1200 осіб.
 • Підприємство з виготовлення енергії та надання послуг з постачання пари і гарячої води „Енергія – Новий Розділ”.
 • Керамічний завод «Роздільський керамічний завод», виробник стінових матеріалів під торговою маркою «Євротон”.

Поклади сірки біля Нового Роздолу виявили в середині 20-го століття, де згодом розпочали освоєння сірчаного родовища. З часом, окрім кар’єру, почали працювати підприємства, що спеціалізувалися на виробництві меленої сірки, засобів захисту рослин – фунгіцидів та складних мінеральних добрив. Обсяги виробництва мінеральних добрив на основі сірки становили близько 800 тис. тон в рік, до яких було залучено близько 12 тис. працівників.

 На початку 1990-х років видобуток сірки припинився, розпочався процес приватизації та реструктуризації «Сірки». Площа «Сірки» становить близько 3,5 тис. га та має розвинену інфраструктуру, систему енергопостачання та водопостачання, залізницю. Натомість Роздільське сірчане родовище повністю відпрацьовано, на території відбувається рекультивація земель.