Центр “Регіональний Розвиток” виступає з ініціативою розробки довгострокового бачення розвитку територій Новороздільської “Сірки”.

Центр “Регіональний Розвиток” надав свої пропозиції Департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації щодо розробки стратегії розвитку територій Новороздільської “Сірки”. Пропонується створити робочу групу із розробки стратегії та проводити регулярні робочі зустрічі із усіма заінтересованими сторонами для напрацювання дорожньої карти дій. Даний процес повинен бути прозорим і публічним. Центр “Регіональний Розвиток” регулярно інформуватиме мешканців про процес розробки стратегії.

Довгострокове бачення розвитку “Сірки” потрібне для того, щоб громада субрегіону Розділля та усі заінтересовані сторони мали спільне розуміння бажаного кінцевого стану територій колишніх гірничо-хімічних виробництв та прилеглих територій. Лише після напрацювання такого бачення стане зрозумілим напрям, у якому слід розвивати  цю територію та відповідну послідовність дій.

Як відомо, існують різні варіанти розвитку “Сірки”. У 2014 році у рамках проекту “Розвиток підприємництва шляхом покращення доступу до інвестиційних ділянок у місті Любачів та гміні Любачів, а також відновлення деградованих земель Яворівського району та м. Новий Розділ” розпочато процес створення Новороздільського індустріального парку. Ще зовсім недавно точилися розмови щодо будівництва на території “Сірки” нафтопереробного заводу та сміттєзвалища. Також був проект створення ландшафтного парку та рекреаційної зони. Саме тому як владі, так і мешканцями слід визначитися, як у подальшому розвивати дану територію.

Результатом роботи робочої групи має стати чітке бачення – опис, візуалізація та відповідна стратегія. Результати враховуватимуть думку усіх заінтересованих сторін: громади, бізнесу, влади, експертів, науковців. Стратегія розвитку Новороздільської “Сірки” враховуватиме основні положення Проекту Стратегії розвитку Львівської області до 2027 року та м. Новий Розділ, а також визначатиме наступні стратегії. Стратегія розвитку Новороздільської “Сірки” має стати центром об’єднання зусиль влади та громади задля досягнення бажаного кінцевого стану.