21 червня у Новому Роздолі відбулася третя відкрита лекція на тему «Громадський простір в дії: приховані можливості», під час якої учасники говорили про громадський контроль ремонту дороги Розділ – Новий Розділ. Організатором заходу є Центр «Регіональний Розвиток» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Громадський контроль, до якого долучилися численні активісти,  – тема номер один. Як його проводити та на що звернути увагу, контролюючи якість ремонтних робіт  – такою була репрезентована тема відкритої лекції «Громадський простір в дії: приховані можливості», на яку  громадські організації міста:  Центр Регіонального Розвитку та  Фундація Регіональних Ініціатив запросили експертів-автодорожників  віце-президента асоціації «Будівельні підприємства міста» Володимира Креховецького і виконавчого директора цієї ж асоціації Віталія Синєговського.

Основна увага громадськості була прикута до ремонту дороги, процесу здачі ремонтних робіт, які завершаться уже протягом тижня-другого. По суті говорили і про те, що слід прослідкувати, особлива увага  має бути прикута і до кількості машин з асфальтом, що заїжджають на об’єкт, чи кладеться асфальт згідно технології, зокрема, при відповідній температурі, про необхідність прочищення  водовідвідних лотків. До речі, чимало цих питань стосувалися організації, що обслуговує – автодору, в обов’язки якої якраз і входить підтримувати стан дороги в робочому стані (внаслідок чого і збільшується  термін її експлуатації):  до цієї організації питань назбиралося чи не найбільше – і вони їй будуть обов’язково переадресовані.

Представник шляхової  ремонтно-будівельної організації №65 п. Олег коротко ознайомив присутніх з багаторічною діяльністю  організації. У планах – ще покласти верхній шар асфальту на т.зв. «дорожні карти» і провести ямковий ремонт на ділянках дороги між «картами».  Контролювати процес ремонту автодороги громадськість не тільки може,  але й повинна це робити, зауважив представник ремонтної організації, адже разом виявити недоліки, які можуть проявитися після дощів чи інтенсивного автомобільного руху буде легше.

На  відкритій лекції говорили і про те, що відповідні органи контролю, такі як  фінінспекція, прокуратура, Служба автомобільних доріг як власник доріг та замовник роботи,  повинні провести аудит виконаних робіт, а громадськість натомість має підказати,  де є “вузькі місця” для перевірки.

Метою зустрічі було об’єднати  громадські ініціативи міста для досягнення мети – якісного завершення ремонту дороги і особливо тієї проблемної сотні метрів «дороги життя».

Для довідок:

Метою проекту «Лекторій Громадянської Освіти», який реалізовується Центром «Регіональний Розвиток» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» є підвищення рівня залучення громади Нового Роздолу до процесу вирішення ключових проблем розвитку міста через підсилення інституційної спроможності інститутів громадянського суспільства.