28 жовтня 2016 року у Львівській обласній державній адміністрації відбулося експертне обговорення інструментів підтримки малого і середнього бізнесу, які визначені у проекті Програмі підтримки бізнесу у Львівській області. Метою заходу стало обговорення інструментів підтримки МСП та критеріїв їх відбору. Участь в обговоренні взяли представники Львівської обласної державної адміністрації, організацій підтримки бізнесу та експерти.http://rozdil.com.ua/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gifВ рамках зустрічі учасники обговорили динаміку розвитку МСП у Львівській області, існуючі можливості для залучення фінансування для розвитку підприємництва, а також інструменти підтримки малого і середнього бізнесу, які можуть впроваджуватися на Львівщині у найближчі роки.

Учасники зустрічі говорили про перешкоди для ведення бізнесу у Львівській області, зокрема, неврегульованість сплати пайового внеску на розвиток інфраструктури, особливо у сільській місцевості, корупційні чинники в отриманні містобудівельної документації. В ході розмови було запропоновано коментарі до програми з відшкодування частини відсотків за кредитами, яка цього року вперше реалізовується на Львівщині.

На думку Володимира Воробея, директора агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks, що є співавтором розробки проекту Програми підтримки бізнесу, саме ЛОДА має очолювати процес відбору та оцінки ефективності використання різних інструментів підтримки розвитку малого та середнього бізнесу. “Сьогоднішнє обговорення засвідчило, що організації підтримки бізнесу готові до конструктувного обговорення, до спільної з владою розробки критеріїв відбору тих чи інших інструментів розвитку малого та середнього бізнесу” – сказав експерт.

Ключові висновки обговорення:

  • ЛОДА повинно стимулювати органи місцевого самоврядування використовувати кращі практики визначення плати за пайову участь у розвитку інфраструктури, – поширювати успішний досвід одних громад до інших. Даний інструмент не вимагає фінансування ЛОДА.
  • Програма відщкодування відстотків за кредитами малому та середньому бізнесу , яка стартувала у 2016р. у Львівській області загалом є добрим інструментом, проте вимагає вдосконалення – розширення переліку галузей, збільшення розміру тіла кредиту, створення щоквартального терміну для подання заявок, чітке прописання процедури та критеріїв та сайті програми. У 2017р. має бути проведена незалежна оцінка ефективності програми.
  • ЛОДА та ЛОР мають спільно визначити інші інструменти підтримки малого та середнього бізнесу, які можна пілотувати в області, зокрема таким інструментом може стати ваучерна програма – ваучерне фінансування для створення нових видів продукції, підвищення рівня впровадження інформаційних систем та впровадження інновацій для існуючих лінійок продукції.
  • Поширювати інформацію про діяючі програми підтримки бізнесу повинні організації підтримки бізнесу, що діють в області, а не департамент економіки ЛОДА, осікльки це не властива йому функція. Департамент має займатись розробкою та оцінкою стратегічних підходів, а не операційними питаннями впровадження інструментів.

Усі пропозиції, які прозвучали на зустрічі, буде передано в Департамент економічної політики ЛОДА для врахування у роботі.

Програма підтримки бізнесу у Львівській області

Для довідки:

Захід проводився Центром «Регіональний Розвиток» в рамках Програми USAID «ЛІДЕРСТВО В ЕКОНОМІЧНОМУ ВРЯДУВАННІ». Метою діяльності в рамках проекту є вдосконалення Дорожньої карти розвитку малого і середнього бізнесу Тростянецької об’єднаної територіальної громади для покращення бізнес-середовища для МСП, а також проведення адвокаційної кампанії заходів Дорожньої карти.

Програма підтримки бізнесу у Львівській області