25 жовтня 2016 року експерти Центру «Регіональний Розвиток» провели зустріч із депутатами Тростянецької об’єднаної територіальної громади, на якій представили Дорожню карту розвитку малого і середнього підприємництва громади. Метою зустрічі було представлення заходів Дорожньої карти, обговорення їх доцільності та затвердження сесією сільської ради. Участь в обговоренні взяли депутати та працівники сільської ради.

На початку зустрічі керівник Центру «Регіональний Розвиток» Володимир Крижанівський представив хід проекту та результати зустрічей, що відбулися під час розробки Дорожньої карти та охарактеризував включені заходи. Заходи Дорожньої карти розвитку малого і середнього підприємництва Тростянецької ОТГ спрямовані на створення сприятливих умови для ведення бізнесу.

В ході обговорення учасники зустрічі підтвердили гіпотезу експертів щодо пропонованих заходів та їхнього впливу на розвиток громади. Під час обговорення депутат Тростянецької ОТГ Михайло Цихуляк зосередив увагу на другому пріоритетному напрямку «Підготовка інвестиційних пропозицій». Він зауважив, що заходи в цьому напрямку є важливими для громади, адже з одного боку – сприятимуть залученню інвесторів на територію, а з іншого – нададуть можливості для розширення діяльності місцевим підприємцям. Депутати зауважили, що місцеві підприємці звертаються до сільської ради, щоб дізнатися за вільні земельні ділянки для ведення підприємницької діяльності, тож опис наявних ділянок та об’єктів є критично важливим вже сьогодні. Коли буде зібрана інформація про всі вільні земельні ділянки та об’єкти на території громади, це значно активізує діяльність по створенню нових бізнесів.

Тростянецька громада є багатою на пам’ятки культурної та природньої спадщини, що може привабити значну кількість туристів. Саме тому особливу увагу варто приділити заходам Дорожньої карти пріоритетного напрямку – «Розвиток підприємництва у сфері туризму». Ці заходи передбачають створення робочої групи з розвитку туризму, промоцію туристичного потенціалу громади, будівництво туристичної інфраструктури та інші. На думку заступника сільського голови Іван Мончака у громаді є чимало людей, зацікавлених у розвитку туристичного потенціалу, тож готових активно залучатися під час розробки комплексних туристичних продуктів громади.

Учасники зустрічі підтримали важливість даного документу та висловили готовність включити заходи Дорожньої карти до Стратегії розвитку Тростянецької громади.

Для довідки:

Захід проводився Центром «Регіональний Розвиток» в рамках Програми USAID «ЛІДЕРСТВО В ЕКОНОМІЧНОМУ ВРЯДУВАННІ». Метою діяльності в рамках проекту є вдосконалення Дорожньої карти розвитку малого і середнього бізнесу Тростянецької об’єднаної територіальної громади для покращення бізнес-середовища для МСП, а також проведення адвокаційної кампанії заходів Дорожньої карти.

SAMSUNG CSC