SAMSUNG CSC27 травня представники нідерланської програми партнерства PIB Biobased Energy Ukraine відвідали Львівську область з пошуком бізнес-кейсів для інвестицій. Метою партнерства є розкрити потенціал використання біоматеріалів енергетичного сектора України на користь економіки, суспільства і довкілля через спільні проекти у сфері розвитку екологічно чистої, ефективної та сталої біоенергетики.

З українського боку були приймали гостей представники Новороздільської міської ради на чолі з міським головою Андрієм Мелешко, а також директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks Володимир Воробей та голова Центру «Регіональний Розвиток» Володимир Крижанівський. З нідерландської сторони з візитом приїхав Радник з економічних питань Посольства Королівства Нідерландів в Україні Еверт Ян Краєнбрік, провідний спеціаліст з аграрної економіки Посольства Аліна Білан, а також представники партнерства PIB Biobased Energy Ukraine Вім Мааскант, Юлія Соколовська та Андрій Єфімов. PIB Biobased Energy Ukraine – є програмою партнерства нідерландських біоенергетичних компаній, двох наукових установ і уряду Нідерландів, що зосереджує увагу на Україні.

Потенціал біоенергетики в Україні, за оцінками екпертів, близько 25-30 млн тонн палива в рік, що відповідає близько 16% споживання первинної енергії України. Біомаса покриває 2,2 млн тонн вугільного еквівалента в енергетичному балансі України у 2012 році, проте частка біомаси в кінцевому споживанні енергії України становить менше 2%. Прийнятий урядом план дій з відновлюваних джерел електроенергії до 2020 року ставить завдання перед сектором біоенергетики подвоїти цю кількість, а це дає хороший потенціал до розвитку, до того ж викликає інтерес серед іноземних донорів, готових інвестувати в Україну.

Володимир Воробей презентував учасникам Новороздільський індустріальний парк (НРІП) та бізнес-кейси енергоефективності та використання біомаси в регіоні. З нідерландської сторони, Вім Мааскант координатор PIB Biobased Energy Ukraine, провів презентацію компаній, які входять до складу партнерства PIB Biobased Energy Ukraine і розглядають інвестиційні можливості в Україні.

Після коротких презентацій учасники виїхали безпосередньо на територію Новороздільського індустріального парку, делегація ознайомилася з конкретними ділянками індустріального парку, придатними для розміщення виробництв, та потенціалом НРІП. Зокрема обговорювали питання розміщення торгового центру біомаси на ділянці парку та наступні кроки із визначення нідерландської компанії, яка була б зацікавлена у цьому проекті.

Серед запропонованих бізнес-кейсів, як-от заміна газових котлів на котли з використання біомаси в субрегіоні Розділля, підвищення енергоефективності в будівлях та розвиток альтернативних джерел енергії, також обговорювали питання можливостей використання нідерландськими компаніями фосфогіпсів, які знаходяться на території Нового Роздолу, а також можливостей висадки на території РДГХП «Сірка» очерету та інших енергетичних рослин.

В результаті візиту, сторони домовилися про те, що українська сторона підготує вихідну інформацію, щоб перевірити бізнес-доцільність розташування підприємств з виробництва біопалива на території Львівської області. Іноземні партнери, зі свого боку, проаналізують компанії у Нідерландах на предмет зацікавленості у розміщенні виробництва біопалива в Україні.

Варто відзначити, що домовленість про зустріч відбулася в рамках україно-нідерландського бізнес-форуму, який проходив 30 березня цього року у місті Гаага, де директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks Володимир Воробей представив Новороздільський індустріальний парк та можливості розміщення виробництв у ньому.