30 березня у місті Гаага відбувся бізнес-форум Україна-Нідерланди, який організований Агентством підприємців Нідерландів у співпраці з Міністерством економічного розвитку та торгівлі України. Метою форуму було представлення торговельних та інвестиційних можливостей, які пропонує сьогодні український ринок.

Україно-голандський бізнес-форум зібрав понад 300 учасників – перших осіб з бізнесу та ключових міністерств обох країн. До складу української делегації увійшли міністр фінансів Наталія Яресько, міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко, заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків, заступники міністрів, підприємці. Із голландського боку, зокрема, у форумі взяли участь міністр з питань зовнішньої торгівлі та розвитку співпраці Ліліан Плумен, директор департаменту агроекономіки Міністерства економіки Ганс Гоогевеєн, член правління Команди енергоринку та інновацій Міністерства економіки Meрей Вагенаар та інші.

Форум зібрав потужне представництво голандського бізнесу, особливо з секторів, які є ключовими для розвитку та торгівлі Нідерландів, де голандські бізнеси займають лідируючі позиції в світі: сільське господарство (особливо технології для сільського господарства), рішення для енергоефективності, ІТ.

У Форумі взяв участь директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks Володимир Воробей. Саме PPV Knowledge Networks розробляли концепцію Новороздільського індустріального парку (НРІП) і є партнерами Новороздільської міської ради у його розвитку. На секції “Енергоефективність”, учасником якої був В.Воробей окрім інших,  виступали п. Юлія Ковалів – заступниця Міністра економічного розвитку та торгівлі України, та п. Карл Стурен – колишній власник заводу “Чумак” у м. Каховка, який розповів про успішні можливості ведення бізнесу в Україні на прикладі “Чумака” та розповів про проекти у зеленій економіці, якими він зараз займається в Україні після продажу заводу “Чумак”.

Також у рамках Форуму Володимир Воробей провів попередні переговори з голандськими інвесторами про потенційні можливості інвестування в індустріальний парк у Новому Роздолі, зокрема в сфері енергоефективності. Зі свого боку він запевнив голандських інвесторів у всебічній підтримці та допомозі у започаткуванні та реалізації інвестиційних проектів на території Новороздільського індустріального парку.

Ключовими результатом Форуму для Новороздільського індустріального парку стала домовленість про організацію візиту голандських компаній до Нового Роздолу у травні 2016 р. Голандська агенція з розвитку бізнесу (RVO, Rijksdienst voor Ondernemend Nederland) підтримує спеціальну робочу групу голандського бізнесу “Парнери у розвитку біоенергетики в Україні” (Partners for Bioenergy in Ukraine), що об’єднує компанії у сфері використання біомаси, виробництва обладнання для використання біомаси в енергетичних цілях, сервісні та фінансові організації. Саме з цієї групою компаній керівник агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks Володимир Воробей домовився про візит до Львова та Нового Роздолу у Гаазі.

Бізнес-форум виявив великий початковий інтерес голандського бізнесу до українського ринку. Голандські компанії мають значно розвиненіші продукти та рішення для ринків, що лише розвиваються в Україні – від переробки відходів харчування у мінеральні добрива, піролізних рішень з біомаси до розумних бойлерів. Водночас голандський бізнес свідомий корупційних ризиків на українському ринку та нечітких правил, що постійно змінюються. Попереду тривалий, але цікавий шлях залучення інвесторів до Новороздільського індустріального парку.