23 – 24 листопада у Новому Роздолі відбувся тренінг «Економічний розвиток Нового Роздолу в контексті створення у місті індустріального парку».

Учасниками тренінгу стали працівники і депутати Новороздільської міської ради, представники громадських організацій, підприємці, керівники основних підприємств Нового Роздолу, представники Жидачівської районної ради та Миколаївської районної державної адміністрації.

Метою тренінгу було ознайомити учасників із поняттям індустріального парку та інструментами для роботи з ним; представити напрацювання проекту Європейського Союзу; розглянути сильні сторони і можливості економічного розвитку Нового Роздолу та розробити ідеї потенційних проектів розвитку для міста.

У перший день тренінгу учасники дізналися про процес створення індустріального парку у Новому Роздолі, який представив один із авторів концепції Новороздільського індустріального парку, директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks Володимир Воробей. Він розповів учасникам про історію реалізації проекту, етапи його створення та напрацювання, які виникли в рамках проекту. Після цього представник регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області розказав учасникам тренінгу про процеси приватизації та статус державних підприємств, а також відповів на питання учасників, які стосувалися майбутнього РДГХП «Сірка» та ДП «НДГХП «Сірка». На завершення дня представники Львівської обласної державної адміністрації розповіли учасникам про інвестиційні програми та Державний фонд регіонального розвитку. Вони повідомили про те, що за умови прийняття Стратегії розвитку Львівської області, органи місцевого самоврядування можуть подавати до обласної адміністрації свої проекти, які відповідатимуть пріоритетам Стратегії області.

У другий день учасники дізналися про пріоритети Стратегічного плану економічного розвитку субрегіону «Розділля», а також проекту Стратегії розвитку Львівської області до 2020 року. Після цього учасникам розповіли про містобудівну документацію, про законодавство, яке її стосується, а також про повноваження органів місцевого самоврядування, які стосуються містобудівної документації.

Під час практичної роботи учасники напрацювали ідеї проектів для розвитку міста, а також визначили найпріоритетніші проекти у таких сферах, як: економіка, екологія та соціальна сфера.

Тренінг проведений в рамках проекту «Розвиток підприємництва шляхом покращення доступу до інвестиційних ділянок у місті Любачів та ґміні Любачів, а також відновлення деградованих земель Яворівського району та м. Новий Розділ» здійснюється в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, що фінансується Європейським Союзом.