12 – 13 листопада 2015 року делегація з Нового Роздолу взяла участь у навчальному візиті в Республіку Польща. Учасники візиту відвідали індустріальні парки та органи місцевого самоврядування, регіональні агенції економічного розвитку та інституції підтримки бізнесу.Участь у цій поїздці взяли 15 осіб – працівники і депутати Новороздільської міської ради, представник Львівської обласної державної адміністрації, журналісти, громадські активісти, підприємці. Метою програми візиту було ознайомлення учасників із діяльністю польських індустріальних парків та обміну досвідом із органами місцевого самоврядування щодо розвитку постпромислових територій.

На початку поїздки учасники делегації відвідали найстаріший індустріальний парк Польщі – Europark Mielec та ознайомилися із підприємствами, які діють на його території. Особливістю парку є те, що він займає 1496 га землі на території п’яти воєводств та є спеціальною економічною зоною, а отже підприємці, що працюють в зоні отримую право на звільнення від податку на прибуток в розмірі від 25% до 50%.

Важливим компонентом навчального візиту з точки зору розвитку партнерських польсько-українських відносин стала зустріч в місті Тарнобжеґ Підкарпатського воєводства. Зустріч у Тарнобжеґу розпочалася із візиту делегації у міську раду. Мер міста Ґжеґож Кєльб висловив зацікавленість у співпраці з Новим Роздолом і направив лист із наміром підписати угоду про партнерство між містами Тарнобжеґ та Новий Розділ. Міські голови запевнили один одного у готовності до співробітництва як у сфері економіки та управлінні постпромисловими територіями, так і у сфері культури, мистецтва, туризму, спорту та молодіжних обмінів.

Міста Тарнобжеґ та Новий Розділ у свій час зіткнулися зі схожими проблемами – розвитку постпромислових територій після закінчення видобутку сірки. На даний час Тарнобжеґ, як і Новий Розділ, створює на своїй території індустріальний парк, який члени делегації мали можливість також відвідати. Учасники відвідали науково-технологічний парк Euro-Park Wisłosan – спеціальну економічну зону, керуючим партнером якої є місцева філія Національної агенції промислового розвитку. Директор Тарнобжецької агенції регіонального розвитку Анна Вах презентувала роботу своєї інституції та можливості для співпраці, а директор Тарнобжецького парку промислово-технологічного Богуслав Кобилецький детально розповів про етапи створення та перспективи перспективи освоєння території. Промисловий парк пропонує готові під забудову ділянки, зали для виробництва та майданчики для продажів, будівництво виробничих приміщень, частину з яким вдалося оглянути.

Гості мали коротку екскурсію на колишні майданчики видобутку сірки – Тарнобжецьке озеро, де почули про реабілітацію озера та побачили колишні видобувні копальні та почули про рекультивацію деградованих промислових території сірчаного виробництва. Керівник відділу розвитку міста Йоанна Козуб представила плани на облаштування території навколо колишнього сірчаного кар’єру аби надати територіям нових економічних та рекреаційних функцій.

Також учасники відвідали регіональний промисловий парк у місті Свіднік, що був колись центром авіаційної промисловості. Свідніцький індустріальний парк має площу 50 га, що відповідає розмірам майбутнього індустріального парку у Новому Роздолі. Підприємства на території парку розташовані компактно, має зручну навігацію та інфраструктуру, виробництва розміщуються як в старих виробничих приміщеннях, так і збудованих нових площах. Візит допоміг скласти уявлення про те, як можна було б в перспективі освоїти території Новороздільського індустріального парку.

Візит у Польщі завершився відвідинами Любельською фундації розвитку, яка є однією з найстаріших організацій в Польщі у сфері регіонального розвитку та підтримки бізнесу. Основною місією діяльності інституції директор Яцек Папрота бачить створення місцевої екосистеми інновацій, трансфер технологій через сприяння економічному розвитку регіону Любельщини.

Даний візит відбувався в рамках проекту «Розвиток підприємництва шляхом покращення доступу до інвестиційних ділянок у місті Любачів та ґміні Любачів, а також відновлення деградованих земель Яворівського району та м. Новий Розділ» здійснюється в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, що фінансується Європейським Союзом.