На сесії Новороздільської міської ради 18 червня відбулася відкрита зустріч із розробниками концепції індустріального парку. Депутатам міської ради представили проект концепції, який виноситиметься на голосування міської ради вже цього року.

Ключовими питаннями зустрічі стали питання поточного стану Новороздільського індустрального парку і перспектив його розбудови, а також законодавчі аспекти функціонування індустріальних парків в Україні.  Захід відбувався в рамках проекту «Лекторій Громадянської Освіти», що реалізовується Центром «Регіональний Розвиток» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Новороздільський індустріальний парк має загальну площу 46,4 га, з яких 24,2 га вже доступно для розміщення промислових об’єктів. Парк спеціалізуватиметься на промисловості еко-ощадних матеріалів, продуктів і технологій: виробництві товарів для зменшення споживання природніх ресурсів, виробництві дружніх до довкілля матеріалів, виробництві матеріалів та продукції з сировини природнього походження, переробці вторинної сировини та виробництві продукції з неї.

Депутати Новороздільської міської ради ознайомилися не лише з проектом рекультивації території, але й з планом дій для реалізації проекту індустріального парку. Після затвердження концепції на сесії, яка запланована вже на липень, Новороздільський індустріальний парк буде включений у Державний реєстр індустріальних парків, після чого розпочнеться пошук керуючої компанії та інвесторів, готових будувати свої підприємства на території парку.

Після завершення презентації концепції, депутати міської ради мали внесли свої пропозиції та зауваження. Зокрема, вони пропонували узгодити спеціалізацію підприємств, які будуть розміщуватися на території Індустріальних парків у Новому Роздолі, Львові та Любачові, щоб уникнути конкуренції між цими парками, а також – розмістити якірного інвестора на території парку.

 Для довідок:

Метою проекту «Лекторій Громадянської Освіти», який реалізовується Центром «Регіональний Розвиток» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» є підвищення рівня залучення громади Нового Роздолу до процесу вирішення ключових проблем розвитку міста через підсилення інституційної спроможності інститутів громадянського суспільства.