11 травня 2015 року у місті Новий Розділ в рамках проекту «Лекторій Громадянської Освіти» відбувся тренінг на тему «Місцева демократія».

Організатором заходу є Центр «Регіональний Розвиток» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Метою тренінгу було ознайомити учасників із інструментами громадського впливу на владу. Учасниками тренінгу стали 17 представників громадських організацій Нового Роздолу.

У першій половині тренінгу учасники отримали інформацію про те, як формується міський бюджет і з яких статей він складається, дізналися, як отримати доступ до публічної інформації в органах влади. Також учасники дізналися, що таке державні закупівлі, які існують види закупівель та процедури їх проведення. Тренер розповів учасникам про основні порушення, які відбуваються під час проведення державних закупівель та надав рекомендації щодо їх виявлення.

Друга половина тренінгу була присвячена інструментам громадського впливу на владу та її рішення. Тренери розповіли учасникам про місцеве самоврядування в Україні, його структуру та законодавчу базу. Також тренер інформувала про правові можливості громадян, які допоможуть змусити владу якісно надавати послуги. Особливу увагу було приділено таким інструментам місцевої демократії як консультації з громадськістю, місцева ініціатива, звернення та запити на інформацію, громадські слухання, загальні збори громадян, громадська рада, громадська експертиза та інші. Всі ці інструменти розглядалися в контексті їх реалізації у Новому Роздолі, виходячи із положень Статуту територіальної громади міста Новий Розділ.

В кінці тренінгу учасники також отримали інформацію про проведення мирних зібрань та план проведення адвокаційних кампаній.

Для довідок:

Метою проекту «Лекторій Громадянської Освіти», який реалізовується Центром «Регіональний Розвиток» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» є підвищення рівня залучення громади Нового Роздолу до процесу вирішення ключових проблем розвитку міста через підсилення інституційної спроможності інститутів громадянського суспільства.

tr-12.05.15.bjpg tr-12.05.15