Пріоритетами у промисловості Львівської області є розвиток індустріальних парків та кластерів.

Про це доповів виконувач обов’язків першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський під час розширеної наради з керівництвом комітету з питань промислової політики та підприємництва, з питань бюджету Верховної Ради та представників промислових підприємств Львівщини.

За словами Ростислава Замлинського, в області створено низку кластерів, що успішно діють. Зокрема функціонують кластер інформаційних технологій і бізнес-послуг, Кластер деревообробки та меблевого виробництва (Кластер ДОМВ), а також туристичний кластер.

“У 2014 році створені та динамічно розвиваються кластер будівельної індустрії та кластер механічної обробки. Працюємо також над створенням у перспективі кластерів легкої промисловості, поліграфії, енергозбереження і відновлювальних джерел енергії”, – додав Ростислав Замлинський.

Також в області триває процес створення індустріальних парків – у Львові, Новому Роздолі ( Новороздійльський Індустріальний парк), Яворівському районі. Існують проекти у Кам’янко-Бузьці, Бузьку та Дрогобичі. Наразі у Львівській області та Україні загалом немає жодного діючого індустріального парку, що стримує залучення іноземних інвестицій та розширення промисловості в області.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка підкреслив, що в умовах залучення кредитних коштів міжнародних фондів особливо актуальним є відродження промислової політики як складової регіональної економічної політики.

“Необхідно підтримати вітчизняного виробника шляхом маркування української продукції на споживчому ринку. А також встановити диференційований підхід до місцевих товаровиробників промислової продукції під час проведення тендерів”, – наголосив Олег Синютка.

Також голова комітету з питань промислової політики та підприємництва Верховної Ради України Віктор Галасюк презентував модель промислової політики України та її застосування для Львівщини.

На завершення керівник комітету підкреслив: “Львівщину ми розглядаємо як регіон, що повинен бути пілотним у втіленні ключових новацій цієї моделі. Адже це регіон, що має довіру інвесторів, є близьким до Європейського Союзу, має високоосвічених людей і бажання відбудувати промисловість”.

Участь у нараді також узяли перший заступник голови комітету ВРУ з питань бюджету Василь Амельченко, Секретар комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва Михайло Хміль, керівництво Львівської ОДА та Львівської обласної ради, представники громадськості й промислових підприємств Львівщини.

 2015-06-04-1

2015-06-04-2