4-5 грудня у м. Новий Розділ Львівської області відбувся тренінг «Покращення якості професійно-технічної освіти: співпраця з бізнесом, організація процесу співпраці, мотивація задіяних сторін».

Учасниками тренінгу стали представники закладів професійно-технічної та загальної шкільної освіти, працівники відділів органів державної влади, представники студентського самоврядування та громадських організацій із регіону Розділля.

Метою тренінгу було проаналізувати стан розвитку професійно-технічної освіти в Україні та особливості у регіоні Розділля, розглянути можливості для закладів професійно-технічної освіти та опрацювати потенційні ідеї проектів розвитку із залученням ключових гравців.

Відкрив тренінг міський голова Володимир Туз. Розпочався захід із представлення проекту «Розвиток підприємництва шляхом покращення доступу до інвестиційних ділянок у місті Любачів та ґміні Любачів, а також відновлення деградованих земель Яворівського району та м.Новий Розділ»  та концепції Новороздільського індустріального парку, який представила Катерина Кравчук – координатор агенції економічного розвитку.

У перший день тренінгу також відбулися виступи експертів у сфері професійно-технічної освіти. Зокрема, Ірина Кондратюк – викладач Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу і туризму розповіла про навички для працевлаштування та стан впровадження проектів в училищі. Представив і охарактеризував роботу німецького фонду Ебергарда Шьока з міста Баден-Баден та можливості для співпраці з Фондом Олег Павлюк –  координатор фонду в Україні. Заступник директора Львівського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості Мирослав Сорока розповів присутнім про функції професійної підготовку і перепідготовку кадрів у Львівській області. Директор Кластера деревообробки та меблевого виробництва Володимир Воробей розповів про підготовку висококваліфікованих молодих спеціалістів у навчальному центрі  при художньому професійно-технічному училищі ім. Станька в смт. Івано-Франкове  Яворівського району.

Другий день тренінгу був присвячений практичній роботі. Студенти та викладачі спільно проводили SWOT-аналіз своїх навчальних закладів та опрацювали дерево цілей та проблем для них. Також учасники тренінгу писали проекти – для зразка обрали ідею співпраці із закордонним навчальним закладом-партнером.

Завершився тренінг напрацюванням дорожньої карти розвитку профтехосвіти Розділля із залученням зацікавлених сторін.

Тренінг проведений в рамках проекту «Розвиток підприємництва шляхом покращення доступу до інвестиційних ділянок у місті Любачів та ґміні Любачів, а також відновлення деградованих земель Яворівського району та м.Новий Розділ» здійснюється в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, що фінансується Європейським Союзом.

IMG_2539 IMG_2574
IMG_2584 IMG_2677
IMG_2766 IMG_2769
IMG_2770 IMG_2775