4 грудня 2014 року, проведено Форум «Екологічні проблеми від діяльності гірничо-хімічних підприємств на території Львівської області».

Захід організував Департамент екології та природних ресурсів спільно Львівської ОДА з Львівською торгово – промисловою палатою.

Учасниками форуму стали представники гірничо – хімічних підприємств Львівщини, науковці, експерти екологічних організацій, представники органів влади та місцевого самоврядування, учасники Дорадчого громадського органу при Департаменті екології та природніх ресурсів.

Мета форуму – напрацювати шляхи для врегулювання ситуації, яка склалася довкола діяльності гірничо-хімічних підприємств області, для подолання соціальних та екологічних наслідків, пов’язаних із діяльністю як ліквідованих, так і діючих сіркодобувних підприємств.

Особливу увагу учасників Форуму привертали виступи провідних науковців та експертів Львівщини. Відтак, Володимир Воробей, директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks, представив концепцію Новороздільського індустріального парку.

За словами В. Воробея Новороздільський індустріальний парк буде займатись енергоощадною продукцією та технологіями: “Це новий напрямок у промисловості. Ми розглядаємо можливості виробництва продукції з натуральної сировини – це і біофармація, біопластмаси, замінників штучних клеїв та абразивних матеріалів. Тобто йдеться про речі, які в Україні не виробляються. Іншим напрямком стане вторинна переробка сировини, електронного та електричного обладнання”.

Загалом, під час екологічного Форуму розглянуто техногенно-екологічну ситуацію на гірничо-хімічних підприємствах області, питання створення системи ведення моніторингу, виконання та реалізації комплексних проектів зі стабілізації екологічної рівноваги в гірничо-хімічних регіонах області, а також перспективи використання територій підприємств гірничої хімії.

Також, під час Форуму заслухано представників Роздільського ДГХП «Сірка», ДП НДП «Екотрансенерго», ПАТ Стебницьке ГХП «Полімінерал», зокрема, їхнє бачення та стратегію розвитку підприємств.