10 липня 2014р. у приміщенні Новороздільського Будинку культури відбулися громадські обговорення проекту створення індустріального парку на територіях колишніх сірчаних виробництв у Новому Роздолі.

Під час зустрічі громаді міста представлено результати досліджень щодо розвитку інвестиційного потенціалу регіону, які проводилися в рамках польсько-українського проекту «Розвиток підприємництва шляхом покращення доступу до інвестиційних ділянок». Зокрема було представлено перспективу створення індустріального парку поблизу Нового Роздолу. На обговореннях були присутні понад 50 мешканців Нового Роздолу.

На даний час ведеться робота над розробкою концепції Новороздільського індустріального парку. Експертами створена попередня концепція парку. Також триває робота зі збором пропозицій до проекту. Після збору та опрацювання всіх пропозицій буде представлено оновлений варіант концепції, який подаватиметься на затвердження лише після схвалення громадою. Концепція буде затверджуватись сесією Міської Ради м. Новий Розділ після остаточного проведення рекультивації земельної ділянки, оскільки без цього Міська Рада немає правових підстав затверджувати концепцію Парку.

Учасників обговорень цікавило наскільки концепція парку узгоджується із існуючим трудовим потенціалом, чи проводяться роботи із напрацюванням кадрів і чи будуть впроваджуватися навчальні програми у міських навчальних закладах? Автори концепції повідомили, що ведуться роботи із навчальними закладами міста щодо підготовки фахівців для можливих підприємств Індустріального парку. Спільно із професійно-технічними закладами та підприємствами, які працюють на території Розділля, будуть реалізовуватися спільні навчальні програми для підготовки фахівців. Центр “Регіональний розвиток”, який створюються у Новому Роздолі, допомагатиме закладам освіти у пошуку фінансування для запуску нових спеціальностей та підвищення організаційної спроможності. Також досягнуто попередньої домовленості із Новороздільським політехнічним коледжем щодо відкриття нової спеціальності «Промислова екологія».

Також учасники громадських обговорень внесли пропозиції: узгодити спеціалізацію підприємств, які будуть розміщуватися на території Індустріальних парків у Новому Роздолі, Львові та Любачові, щоб уникнути конкуренції між цими парками, а також – розмістити якірного інвестора на ділянках, де концепцією передбачається логістична на технологічна зони.

Читати основні тези дискусії учасників.

GO(2) GO01
GO02 GO04
GO(1) GO06
GO07 GO05