02-03 квітня 2014 у Новому Роздолі було проведено навчальний семінар «Інституційний ландшафт території: інституції, ролі, відповідальність». Учасниками семінару стали співробітники місцевої адміністрації, депутати Новороздільської ради, представники місцевих громадських організацій та бізнесу.

Завданням семінару було підвищення загального рівня розуміння учасниками інструментів економічного розвитку території, ролей місцевих інституцій та розподілу відповідальності за розвиток території поміж ключовими гравцями.

Захід відбувся в рамках проекту «Розвиток підприємництва шляхом покращення доступу до інвестиційних ділянок у місті Любачів та ґміні Любачів, а також відновлення деградованих земель Яворівського району та м. Новий Розділ», що здійснюється в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 та фінансується Європейським Союзом. Партнерами проекту є ґміна Любачів (Польща), Яворівська районна рада, Новороздільська міська рада, Інститут Регіонального Розвитку (Львів, Україна). Проект розпочав діяльність в грудні 2013 року та триватиме до грудня 2015 року.

Загальною метою проекту є розвиток промисловості на прикордонних територіях та підвищення інтересу інвесторів до міст-учасників. Загальний бюджет проекту – 4430017,57 €, з яких на місто Новий Розділ припадає понад 1 млн. євро. В рамках проекту передбачено очистку 46,4 га в зоні діяльності Роздільського ДГХП „Сірка”, розробка проектно-кошторисної документації для ремонту дороги та створення інституції для роботи з інвесторами. Планується, що у перспективі на очищеній ділянці буде створено промисловий (індустріальний) парк – спеціально підготовлену територію із відповідною інфраструктурою для запуску нових виробництв.

Окрім того було анонсовано створення у Новому Роздолі Центру “Регіональний Розвиток” – місцевої інституції, завданням якої буде підвищення економічної активності, залучення інвестицій та реалізація проектів розвитку регіону. Планується, що уже з червня 2014 року центр розпочне свою діяльність.

Станом на березень 2014 р. у Новому Роздолі вже відбулися перші зустрічі із громадою міста, депутатським корпусом, під час яких експерти проекту представили основні плани та напрацювання проекту. Зокрема було представлено висновки стратегічного аналізу рекультивованих територій, які ляжуть в основу майбутньої концепції індустріального парку, а також винесено на розгляд громади найбільш ймовірні сценарії розвитку індустріальних парків у Західній Україні загалом, та у Новому Роздолі зокрема.