Базові галузі

Базовими галузями для Новороздільського індустріального парку стануть:

Виробництво матеріалів, продуктів та технологій для зменшення споживання природніх ресурсів та енергії

Матеріали для енергоефективності ‐ підвищена увага до енергоефективності через зростання вартості енергоносіїв призведе до зростання ринків енергоефективних продуктів ‐ від ізоляційних матеріалів до розумних будівельних матеріалів. У Новороздільському індустріальному парку розміщуватимуться виробництва такої продукції.

Продукти та матеріали для ресурсоефективності – зменшення споживання ресурсів та максимально ефективне використання таких ресурсів є трендом в економіці, що набуватиме більшого значення, що призведе до зростання попиту на відповідну продукції, – продукти для очистки стоків, фільтри, продукти для компостування, тощо.

Обладнання для галузі альтернативної енергетики – розвиток альтернативної енергетики призведе до зростання попиту на відповідне обладнання, – обладнання для малих гідроелектростанцій (ГЕС), вітряної та сонячної енергетики, інсталяцій для домогосподарств, тощо.

Виробництво матеріалів та продукції з сировини біологічного походження

Біопластики та біохімічні речовини – необхідність зменшення навантаження на природнє середовище стимулює створення нових матеріалів, які мають менший вплив на навколишнє середовище. Біопластики, біологічна побутова хімія, органічні пакувальні матеріали, засоби захисту рослин, добрива тощо.

Спеціалізовані промислові речовини – виробництво сполук та речовин на основі сировини природнього походження (рослинництво, деревина тощо), які є замінниками існуючих промислових речовин та сполук. Приклади – клеї, пігменти, фарби, розчинники, наповнювачі тощо.

Біофармацевтика та біокосметичні виробництва – у перспективі у Новороздільському індустріальному парку можуть розміщуватись високотехнологічні виробництва біотехнологічних галузей, т.ч. біофармацевтика (робота з сировиною природнього походження) та біокосметика.

Можливе розміщення інших спеціалізованих виробництв, які використовують сировину природнього походження.

Виробництво матеріалів та продукції з сировини вторинного 
походження

Збільшення обсягів споживання продукції тривалого користування призводить до зростання обсягів відходів промислового та споживчого походження. Із наближенням до норм ЄС в Україні формуватиметься попит на послуги з переробки такої вторинної сировини.

Переробка відходів електричного та електронного обладнання – переробка вживаних холодильників, газових плит, котлів, ноутбуків, фотоапаратів, мобільних телефонів, принтерів тощо. Переробка вживаних ламп, батарей, тощо.

Переробка товарів тривалого користування – переробка вживаних легкових та вантажних автомобілів, їх частин, переробка меблів, килимових покриттів, продуктів оздоблення тощо.

Матеріали з відходів будівництва та виробництва – виробництво товарної продукції та матеріалів з відходів будівництва або віходів процесу реконструкції. Майстерні для зміни зстосування обладнання (повторне використання).

Інше виробництво з сировини вторинного походження.

Обробка вторинної сировини

Первинне сортування та механічна обробка відходів – зокрема електричного та електронного обладнання, – прийом сировини, її первинна обробка та підготовка до подальшої переробки (можливо кількома підприємствами).

Спеціалізована промислова утилізація матеріалів, рідин та речовин – спеціалізовані високотехнологічні лінії для утилізації речовин та матеріалів після промислового походження.

Центр прийому та відповідальної утилізації вживаних товарів тривалого вжитку 
від населення – можливість прийому сировини від населення, ремонтні майстерні тощо.

Базові галузі розміщені у логічному порядку у пропонованій схемі зонування Новороздільського індустріального парку.