Вже у червні планують розпочати роботи з рекультивації понад 46 га земель у Новому Роздолі та 40 га у Яворівському районі, які постраждали від колишнього сірчаного виробництва.

Про це йшлося 5 червня на прес-конференції у рамках міжнародної конференції «Індустральні парки: можливості і перспективи розвитку промисловості», яка відбулася у Львові.

Як повідомив міський голова Нового Роздолу Володимир Туз, у Новому Роздолі буде рекультивовано 46,4 га земель, які свого часу були зрушені хімічним виробництвом. На даний час розроблено концепцію створення індустріального парку на цій території. Вже проведено тендер та визначено підрядника, який буде розчищати територію під індустріальний парк.
«Парк у Новому Роздолі має бути особливий – не подібний до інших індустріальних парків в Україні, який буде відповідати саме цій території. Новий Розділ постраждав від сірчаного виробництва. Є величезна проблема працевлаштування людей. Адже на Новороздільській «Сірці» працювали близько 15 тис. людей. За попередніми даними, від 20 до 30 підприємств повинні прийти на територію індустріального парку в Новому роздолі», – розповів міський голова.

Директор PPV Knowledge Networks Володимир Воробей розповів, що у Новому Роздолі має бути створено парк енергоощадної продукції та технологій, виробництва матеріалів і продукції на основі сировини природного походження – біофармація, виробництво біопластику, замінників штучних клеїв, які в Україні не виробляються. А також планується виробництво продукції з сировини вторинного походження.
Міський голова Нового Роздолу наголосив, що для приходу інвесторів у регіон потрібно облаштувати інфраструктуру, насамперед, дороги. У той час, за його словами, Львівській облравтодор вже другий рік не використовує кошти на ремонт дороги до міста, які виділяє обласна рада.

Як розповіла керівник Проекту, мер міста Любачув Марія Магонь: «гміна Любачув – це територія, де колись видобувалась сірка, як у Новому Роздолі і в Яворівському районі. В Любачові території вже мали рекультивацію, тобто вже відновлені. Ми маємо одного потенційного інвестора, його єдиною умовою є будівництво дороги. Будуючи цю дорогу, ми створюємо доступ до цих територій і потенційні шанси отримати інвесторів.

Голова Яворівської райради Іван Карпа розповів, що реалізація проекту відновлення деградованих земель Яворівського району у рамках програми Польща-Білорус-Україна дасть можливість не тільки провести рекультивацію земельної ділянки на площі 40 га, як це передбачено на першому етапі, але і вирішити цілу низку інших питань, пов’язаних із розвитком інфраструктури, промисловості, соціальною сферою. Яворівський індустральний парк планується поблизу українсько-польського кордону – за 5 км від ПП Грушів-Будомєж. Пріоритетними в індустріальному парку, за словами голови райради, будуть галузі легкої та переробної промисловості.

Для учасників Індустріального парку в Яворові будуть висунуті певні вимоги, а саме – зобов’язання створити нові робочі місця із розрахунку не менше 20 робочих місць на гектар загальної площі, що використовується, та залучення не менше 70 % працівників, що мешкають Яворівському районі Львівської області також учасники індустріального парку повинні мати програму свого розвитку та ведення господарської діяльності на території парку щонайменше на 5 років.
«Реалізація цього проекту дасть можливість не тільки провести рекультивацію земельної ділянки, але і в значній мірі вирішити цілий ряд інших питань, пов’язаних з розвитком промислової інфраструктури та соціальних питань», – зазначив голова Яворівської районної ради Іван Карпа.

Керівники Яворівщини та Нового Роздолу сподіваються, що через кілька років на очищених землях з’являться індустріальні парки, де б могли працевлаштуватись люди, які раніше були зайняті у виробництві сірки.

Довідка.
Проект «Розвиток підприємництва шляхом покращення доступу до інвестиційних ділянок у місті Любачів та ґміні Любачів, а також відновлення деградованих земель Яворівського району та м. Новий Розділ» здійснюється в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. Тривалість проекту – 2 роки, від грудня 2013р. Партнери Проекту: ґміна Любачів (Польща), Яворівська районна рада, Новороздільська міська рада, Інститут Регіонального Розвитку (Львів, Україна). Загальний бюджет проекту – 4430017,57 €.

Основна мета проекту полягає у створенні сприятливих умов для розвитку підприємництва в прикордонних районах Польщі та України. Діяльність за проектом включає будівництво та модернізацію дорожньої інфраструктури в ґміні Любачів, рекультивації постіндустріальних територій в містах Яворів та Новий Розділ, створення агенцій місцевого економічного розвитку. В рамках проекту буде розроблено концепції індустріальних парків у Яворівському районі та м. Новий Розділ.